Slovenská komora stavebných inžinierov

Ing. Ján Hazucha reprezentoval SKSI na 50. ročníku Bielej stopy

Aj SKSI mala na 50. ročníku Bielej stopy, ktorý je najstarším masovým vytrvalostným behom na lyžiach na Slovensku, svoje zastúpenie. Ing. Ján Hazucha, náš člen a autorizovaný inžinier, sa môže popýšiť prvenstvom, že ako jediný aktívne odbehol všetky ročníky Bielej stopy. Nevynechal ani tento jubilejný, ktorý sa uskutočnil v dňoch 4. až 5. marca 2023 na Skalke pri Kremnici a dôstojne ho reprezentoval za našu komoru.

Ján Hazucha štartoval  v kategórii  M66 (muži nad 66 r. – 100) vo dvoch disciplínach. V sobotu, v behu na lyžiach 25 km voľnou technikou sa umiestnil na 7. mieste s časom 2:23:11 h a v nedeľu v disciplíne Biela stopa 30 km klasickou technikou dosiahol 12. miesto s časom 3:06:42 h.

Po zimnej sezóne plynulo prechádza pán Hazucha s prípravou na cestné a horské behy, ktoré má naplánované až do jesene. V máji sa chce zúčastniť Pražského medzinárodného maratónu, v júli má v pláne Kordícky extrém, ktorý sa beží hrebeňom Kremnických vrchov a začiatkom augusta sa pravidelne zúčastňuje Rajeckého maratónu alebo polmaratónu, v závislosti od počasia, keďže sú to náročné preteky. A samozrejme, aj tento rok si nenechá ujsť najstarší maratón v Európe, Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, ktorý oslávi 100. výročie a pán Hazucha ho pobeží ako čerstvý 80-tnik.

Pán Ing. Hazucha, prajeme Vám pevné zdravie a veľa energie na splnenie všetkých svojich bežeckých plánov.

Športu zdar a držíme päste!